Karel

Date of transformation: 2020-09-21
Travel method:: Hand to hand, Exchange for another stone

Ahoj,

jsem kámen jménem Karel, kterého již nebaví sedět doma a donekonečna poslouchat historky svých sousedů. Ani nevíš jak se to omrzí, když Ti Pepa už po tisícáte vypráví jak jej před miliony let dinosaurus omylem spolkl, nebo jak Ferda dostal ránu od blesku. Ono se tady totiž toho zas tak moc neděje. Největší vzrůšo zažil Honza, který sem byl před padesáti lety přinesen člověkem z údolí a zažil tak mnohem víc dobrodružství, než my všichni dohromady. Od té doby jsem pořád snil, jak to vypadá za kopcem a jestli je to moře pořád stejně slané jako kdysi, až se objevila Ája. Tenkrát jsem si uvědomil, že stačí myslet na svůj sen v přitomnosti lidí a pokud jej člověk poslouchá, tak mu jej umožní uskutečnit.

Ája mě vzala a já ji vyprávěl, jak bych chtěl objevovat svět, cestovat, potkávat nové kameny, vyprávět jim odkud jsem a jak jsem se tam dostal. Ta roztomilá mladá slečna jen koukala, poslouchala a nevěřila svým uším. Upřímě řečeno, i já jsem z toho byl v šoku a měl neskutečnou radost, že si povídám s někým novým. Áju napadlo, že mi namaluje obličej a pošle mě do světa. Od té doby jsem na cestě, potkávám spoustu skvělých lidí a kamenů a konečně mám pocit že žiju. Pokud mě potkáš, tak mě prosím vem někam na výlet, udělej mi fotku a nahrej ji pomocí kódu na mých zádech na tuto stránku. A když mě nepotkáš, ale moje putování Tě zajímá, tak alespoň sdílej můj příběh.

Rád bych se ale za dva roky vrátil zpět domů a všem sousedům řekl, co jsem zažil. Vím, že se možná nevrátím, někde se zatoulám, ale pokud se mi povede vrátit domů, tak sousedi budou čučet! A pokud se nevrátím, tak toho i tak zažiju mnohem víc, než všichni sousedi dohromady za celý svůj život.

To add a comment, please enter the secret code found on the back of the stone.
I've been here
Alenka Tripstone - 2020-09-20 14:00:00
Takhle to tenkrát všechno začalo.