Jak správně kamenovat


Kamenování (nebo též kamínkování) se od dob středověku podstatně změnilo a kameny se už po nikom nehází, ale umisťují se na viditelné místo, případně se předávají z ruky do ruky. Pro položení kamínku jsou ideální místa jako lavička před školou, autobusové/vlakové zastávky, schránka Geocachingu, nebo tam kde se schází více lidí. Naopak nevhodné je umístit kamínek tam, kde může způsobit škodu (v trávníku, na historické památce), nebo kde hrozí poškození kamínku např. od čůrajících pejsků.

Nalezený malovaný kamínek

Pokud jste měli to štěstí že najdete kamínek, tak na jeho zadní straně je tajný jedinečný kód, který Vám umožní přidat informace kde jste jej našli a případně i jeho fotku. Zároveň se tak můžete dozvědět více o tomto kamínku, udělit mu like, sdílet jej přes sociální sítě a případně se i přihlásit ke sledování jeho další cesty. V tom případě obdržíte e-mail pokaždé, když kamínek někdo najde a zaloguje jej na těchto stránkách.

Zalogování kamínku je možné pouze se znalostí tohoto tajného kódu, proto jej nezveřejňujte na fotografiích a pokud chcete přidat komentář až po položení kamínku, tak je potřeba si tento kód zapamatovat, nebo zapsat.